Ciri od Kostičky, CZ

*12.5.2018

Sibiřská kočka

barva: stříbřitá černě tečkovaná s bílou (a se zlatem, tzv. bimetalic)

genotyp barev: AA BB CC DD Ii Ss

SIB ns(y) 09 24

Rodokmen

Ciri je kočička z našeho vrhu C, její maminkou je naše Flórka a tatínek krásný hodný kocour Benjamin Khaleesi Delia, CZ, který působí v chovatelské stanici White Witch. Barvu srsti zdědila po tatínkovi. Má krásné zelené oči.

Ciri se sice narodila jako druhá, ale od malička to byla průzkumnice a všudybylka, takže se vždy snažila svého brášku Cida předběhnout. První otevřela jedno očko, první vylezla z pelíšku, první se zakousla do masíčka a strašně při tom vrčela. Svého brášku by chtěla všude doprovázet, když dám Cida do přepravky, sáčkuje se tam taky. U veterináře šla brášku chránit, když se mu tam poprvé moc nelíbilo a zakňoural. Cirinka je velký pokušitel a loupežník. Vymýšlí jak šplhat po konzolích, i když jsou chráněné mřížkou. Vyzkoumala, že se dá vlézt do skrytého kutlochu pod postelí, kam se žádná jiná naše kočka nevejde (dodatek: už jsme to konečně zadělali, aby to naše žížala a Schwarzenegr v jednom neprobagrovala, ale dostali jsme za to řádně vynadáno). Občas mi uloupí podtácek, misku pod květináč a bere to jako svoji vítězoslavnou trofej a super hračku. Po vzoru maminky Flórky se naučila šplhat po sítích, předvádí neuvěřitelné akrobatické prvky a má velkou sílu. Přitom je velice mazlivá a milá, při pohlazení začne vrnět, ducá do člověka hlavičkou a nastavuje hřbítek. Každý večer si za mnou vleze do postele, chvilku mi skáče po peřině a chce honit prsty a pak se ke mně přitisne k boku a čeká až usnu.

6 týdnů
2 měsíce

 

 

 

 

 

 

Cirinka bude bydlet u nás doma. Občas zajedeme na nějakou výstavu (na té první se jí docela líbilo a dostala hezký posudek) a doufám, že až vyroste najdeme k ní nějakého hezkého ženicha. Zatím tedy roste o sto šest a v 6ti měsících už je stejně veliká jako její maminka.

Zdravotní testy:

Krevní skupina – A/A (testováno geneticky u MyCatDNA)

FIV – testovaná s negativním výsledkem (leden 2020)

FeLV – testovaná s negativním výsledkem (leden 2020)

Chlamydie – testovaná s negativním výsledkem (leden 2020), očkovaná

Mycoplasma, Ureaplasma – testovaná s negativním výsledkem (leden 2020)

Streptococcus – testovaná s negativním výsledkem (leden 2020)

protilátky na Coronaviry – bez nálezu (leden 2020)

Giardie – testována s negativním výsledkem (říjen 2019)

PKD – sonografické vyšetření bez nálezu (listopad 2019), nenese mutaci PKD1 (MyCatDNA), která způsobuje degenerativní onemocnění ledvin

HCM – sonografické vyšetření bez nálezu (listopad 2019) vice na pawpeds, nenese žádnou známou mutaci, která způsobuje degenerativní onemocnění srdce

PKdef – není nositelem mutace PKdef, která způsobuje hemolytickou anémii koček (MyCatDNA)

Vysoká genetická diverzita – 38,4% (MyCatDNA)