Brunnhilda

* 4.9.2009

Něvská maškaráda

barva: černá s kresbou

NEM n 21

 

 

 

Bruňďu jsme si přivezli z Brna od kamaráda Michala. Michal si původně chtěl založit chovatelskou stanici, ale zapomněl o tom říct svojí kočce Belindě, která si vše zařídila sama. Po vypiplání šestihlavé saně se Michal rozhodl, že jedna odchovaná horda už na něho byla moc a Belindu i jejího milence nechal vykastrovat.

Bruňďu jsme nechali kastrovat po prvním mrouskání. Je to kus ženské, váží přes 5 kilo. Bruňďa na své postavě pilně pracuje každý večer, když se spolu s Flórinkou honí po našem bytě. Jinak je Bruňďa spíš takový pecivál, co klidně prospí celý den. Před návštěvami je obezřetnější, většinou vysílá „zvědy“ = Flórinku (dříve to byl Kostička) a sama se objeví až podle situace.

To jsem byla ještě Nastěnka

K Bruňdiččině jménu se vztahuje speciální historka. Před jejím příchodem k nám jsme pro ni sáhodlouze vymýšleli jméno, chtěli jsme něco pohádkového, něžného. Nakonec jsme vymysleli jméno Nastěnka. Hned při prvním setkání jsme koťátku začali říkat „Nastěnko“, pak když už jí byly tři měsíce a přestěhovala se od maminky k nám stále jsme jí tak říkali a kočička nic. Jakékoliv volání tímhle jménem ignorovala. Pak přišel kamarád a říká: „Mě se to jméno nelíbí, mě se líbí Sněženka.“ Kočičce se ale tohle jméno taky nelíbilo. Pak po měsíci jsem si všimla, že když si kočička hraje s naším kocourkem Kostičkou, že na ní kocourek pořád volá: „Brun, Brun, Brun!“ A by to jasné, kočičky jméno vymyslely sami. Takže máme doma Brunnhildu a je pravda, že teď když nám vyrostla, hodí se k ní jméno mnohem líp.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdravotní testy:

FIV – oba rodiče negativně testovaní

FeLV – oba rodiče negativně testovaní

Chlamydie, Mycoplasma, Bordetella bronchiseptica – testovaná s negativním výsledkem (real-time PCR – září 2017)

Streptococcus canis – testována s negativním výsledkem (únor 2018)

Giardie – testována s negativním výsledkem (koprologie – říjen 2019)

HCM – preventivní sonografické vyšetření bez nálezu (listopad 2017)