SE*Scatters Flora

* 2.5.2015

Sibiřská kočka

barva: zlatá černě tečkovaná

genotyp barev: Aa BB CC DD EE McMc ii Spsp ww wb(SIB)wb(SIB)

SIB ny(nu) 24

Rodokmen

Potomci:

Flórku jsme si přivezli ze Švédska, z malé chovatelské stanice SE*Scatters ze Stockholmu. Flórka je velmi akční přátelská kočka, která miluje lidi. Chce mít nad celou domácností takřka neustále dohled a velmi ráda asistuje takřka u všech domácích činností. Moc ráda si hraje, občas aportuje, háže po nás hračky z prolézačky a baví nás svými neuvěřitelnými akrobatickými kousky. Páníček jí naučil jak se stát kočkou čarodějnou, takže nejraději sedí svým páníčkům za krkem nebo na zádech a při tom vrní. Jako kotěti jsme jí přezdívali motorista. Po návštěvě výstavy jsem jí začala přezdívat Lagertha, protože svým charakterem je téhle hrdé a neohrožené vikingské královně v lecčem podobná. Postupem času se z ní (zřejmě vlivem paničky) také stala kočka velmi upovídaná a spoustu našich činností ráda komentuje. Děkujeme Perovi za tohle švícko a zlatíčko v jednom.

3 měsíce
6 měsíců

                                          

S Flórkou jsme se zúčastnili jedné dvoudenní výstavy v Praze, když jí byl asi rok a půl. Byla to premiéra pro ni i pro paničku. Dostali jsme sice jeden certifikát CAC, ale dále jsem jí slíbila, že na výstavy už nemusí. Byť cestování zvládá s klidem a návštěvy u veterináře bere jako výlet za kamarády, na výstavě jí nejvíc bavila veterinární přejímka, ale hlouběji ve vystavovacím sále, kde byl šrumec cizích koček, byla podle mého názoru nervózní někdy až moc. Proto se v chovu budu dále věnovat tomu, čemu rozumím víc – a to zdraví a pohodě kočiček.

Nyní již je Flórka kastrovaná. Stále ale má svoje zvyky z kotěcího věku. Ráda nám s manželem skáče na záda a nechá se nosit na „čarodějnickou kočku“ a velmi ráda se ke mě za hlasitého vrnění tulí v posteli.

Flóra na výstavě v Top Hotelu Praha 18.12.2016

Zdravotní testy:

FIV – testována s negativním výsledkem (naposledy březen 2019)

FeLV – testována s negativním výsledkem (naposledy březen 2019)

Chlamydie – očkována

Streptococcus canis – testována s negativním výsledkem (naposledy duben 2019)

protilátky na Coronaviry – bez nálezu (březen 2019)

Giardie – testována s negativním výsledkem (září 2022)

PKD – není nositelem mutace PKD1, sonografické vyšetření opakovaně bez nálezu (naposledy leden 2019)

HCM – sonografické vyšetření opakovaně bez nálezu (naposledy prosinec 2020), více na Pawpeds

PK-deficience – není nositelem mutace PKdef, která způsobuje hemolytickou anémii koček (MyCatDNA)

Krevní skupina – A (sérologické vyšetření), genotyp A/A (testováno u MyCatDNA)

Průměrná genetická diverzita – 37,5% (MyCatDNA)