Durin od Kostičky, CZ

*25.3.2020

Sibiřská kočka

Barva: zlatá černě tečkovaná

Genotyp barev: Aa BB Ccs Dd ii ss

SIB ny 24

Rodokmen

Externí krytí: ano

 

Durin je kocourek z našeho vrhu D, jeho maminkou je naše kočička Ciri a tatínek krásný mazlivý kocourek IC Fobos White Witch, který je teď už kastrovaný. Durin je postavou a ve výrazu tatínkovi hodně podobný, po tátovi také zdědil huňatou medvědí podsadu a štětkatý ocas.

Durin je naše nejmazlivější a nejpřílipkovatější koťátko. Už jako maličká myška měl k mým rukou obrovskou důvěru. Když byl se mnou, byl vždy spokojený a nikdy si na mě mamince nestěžoval. Při doteku začne hned vrnět, užívá si jakékoliv česání a péči. Je to kocourek vítací, vždycky na mě čeká po příchodu domů za dveřmi, i když jdu jen vynést odpadky. Vítat ke dveřím mě chodí od té doby, co se naučil běhat. Sám dobrovolně leze do svého přepravního batůžku, aby mohl být pořád se mnou. Takže jsem ho naučila nosit postrojek s vodítkem a chodíme spolu pravidelně na procházky ven. Když se Durin venku něčeho lekne, schová se mi na rameno.

Durin se hodně skamarádil s naší nejstarší kočičku Bruňďou a pro ni je to její princ. Hodně díky němu ožila, chytila druhou mízu a hezky si spolu hrají. Cida má Durin taky moc rád, je to pro něj kocouří vzor. Ale Cid má přeci jen občas víc rád svůj klídeček, takže před aktivním juniorem Durinkem utíká za pohodičkou ke svojí sestřičce Ciri.

2,5 týdne
2,5 týdne
11 týdnů

Pět koček v naší domácnosti jsem původně naplánovala. Ale manžel a Durin mě umluvili. Museli jsme kvůli tomu upravit bydlení. Durin bude prozatím působit i jako chovný kocourek pouze pro externí krytí, protože naše kočičky doma jsou s ním buď příbuzné nebo v důchodu a kastrované. Máte-li zájem o krytí u našeho Durinka, kontaktujte mě a můžeme domluvit podmínky. Kryje pouze kočičky s PP z registrovaných chovatelských stanic se zdravotními testy.

S Durinkem jsme zatím byli na jedné výstavě. Dlouhá cesta ho nijak nerozhodila. Na výstavě se choval velmi vzorně, cizí kočky ani prostředí mu nijak nevadily. Hezky pózoval a pořád si chtěl jako správné nezbedné koťátko hrát. Nominace do závěrečné soutěže nejlepších BIS mu utekla o pověstný fous. Tak snad někdy příště.

Zdravotní testy:

Krevní skupina – A/A (testováno geneticky u MyCatDNA)

FIV – testovaný s negativním výsledkem (květen 2021)

FeLV – testovaný s negativním výsledkem (květen 2021)

Chlamydie – testovaný s negativním výsledkem (květen 2021), očkovaný

Mycoplasma, Ureaplasma – testovaný s negativním výsledkem (květen 2021)

Streptococcus – testovaný s negativním výsledkem (květen 2021)

Giardie – testován s negativním výsledkem (naposledy únor 2021)

PKD – sonografické vyšetření bude provedeno kolem jednoho roku věku, rodiče mají negativní nález (veterinární protokoly mohu předložit k nahlédnutí), nenese mutaci PKD1 (MyCatDNA), která způsobuje degenerativní onemocnění ledvin

HCM – sonografické vyšetření bude provedeno kolem jednoho roku věku, rodiče mají negativní nález (veterinární protokoly mohu předložit k nahlédnutí), nenese žádnou známou mutaci, která způsobuje degenerativní onemocnění srdce (MyCatDNA)

PKdef – není nositelem mutace PKdef, která způsobuje hemolytickou anémii koček (MyCatDNA)